vineri, 7 august 2009

asta e. :|


Pai in seara asta...


Am dansat cel mai mult de cand sunt aici,am ras cel mai mult si cel mai zgomotos ,am plans in hohote din cauza multor motive care imi stau pe creier,am simtit ca ma zgarii pe fata cu unghiile si am facut.o, am simtit ca trebuie sa smulg capul cuiva,am simtit ca trebuie sa iubesc pe cineva,am simtit ca trebuie sa fac multe poze,mi s.a intamplat sa imi revina fiorul acela de demult pentru o alta persoana,am simtit ca trebuie sa ma imbrac in roz,am facut cele mai multe bataturi la picioare,am simtit ca imi explodeaza creierii cand m.am dat in umbreluta dar am rezistat,am simtit ca mai trebuie sa stau aici,am simtit ca prietenia e cel mai important lucru,am realizat ca lucrurile marunte sunt cele mai importante...




Am simtit,vazut,realizat,dansat,plans,ras s.m.d.a...



Cam multe pentru o seara.. -Imi sta paru. ca dracu. in poza.

despre.despre.despre. :)

Ohh frate.

Am invatat ca prietenia poate sa existe si la kilometrii distanta. poate sa existe oriunde atata timp cat te dedici intr.u totul.

Ea mi.a fost alaturi mai mereu chiar daca ne.am certat chiar daca ne.am inghiontit chiar daca am dansat cel mai mult amandoua pana am facut bataturi la picioare,am plans impreuna una pentru cealalta atunci cand am simtit nevoia. Ne.a luat mult timp sa ne acomodam una cu alta si acum am ajuns sa fim ca doua surori. :(

Dar puii mei de ce trebuie sa plece inainte cu 5 zile de a pleca eu inapoi in tara?! De ce? de ce? de ce??????. NU e corect. :(( si asta se intampla tot din cauza curvei penale. Stiu...ma seaca subiectu' asta si as. vorbi despre el zile intregi. 8-.
Am prietenia ei si e cel mai important. O iubesc si imi v.a fi nespus de dor de ea pana ma intorc in Cipru. :-<.


Raluca....
Te iubesc.

mda..

Ok frate.

Ma rog. nu intelegeti nimic si deaia o sa va povestesc.
Deci. My dragi parinti sunt departiti de 10 ani dar ce conteaza ei tot se iubesc numai ca aici intervine un jeg penal care i.a schimbat viata lu' tata radical...si nu numai viata lui si viata mea. :-j.

Prietenii imi stiu povestea.
:


Deci. TU papagalule! o sa pleci indiferent de ce faci. Poti sa te dai cu curu' de pamant de 7 ori si tot nu te cred ca tii tu la mine. :)

Cum frate sa te duci la servici: in fusta de ti se vad chilotii,cu botu' de un roz aprins ca de curva,cu tricou sport rosu si cu papuci rosii eleganti.
Coaie in halu' asta a ajuns lumea?!
La 50 de ani sa iti faci suvite de toate culorile in cap..ce va spuneam..PA-PA-GAL.

Param-pam.

In concluzie: faci ce vrei sa faci dar tot JEG ramai. :* [ and Btw:
tot o sa pleci sa te futi cu cine vrei tu :)]


Muie taranca din DEj.

miercuri, 5 august 2009

Despre ei.

Da..stiu. Am cei mai buni prieteni de pe pamant. Indiferent cati sunt.


Sa incepem.


-Miky: o cunosc de putin timp dar ne intelegem extrem de bine chia daca inainte nu puteam sa ne suferim. In timp mi'a devenit cea mai buna prietena si nu o sa uit niciodata noptile alea nedormite si povestind pana la ora 4.Ma accepta asa cum sunt cu toate defectele mele si cu toate schimbarile mele de stare. Apropo: e obsedata de roz.Deaia am scris cu roz despre ea. @-).Te iubesc si te voi iubiiii mereu Puiuuuuuu' meu drag.simplu.


-Raluca: prin ea am invatat ca prietenia exista si la distanta.Ne cunostem de 2 ani. Are un ras de care nu te poti lipsi.Ma suna in fiecare zi cand eu dorm sa ma intrebe daca mergem undeva iar eu ii spun ca imi e leneeeeee.Oricum ma iubeste cum sunt. S'agapoooooo.


-Ioana: ea e pitica noastra.Lungaaaaa e barfa cu ea. Ea e tipa aia care isi schimba culoarea la par tunsorile dar naravul Ba. :)) Oricum te iubeeeesc pitic. :x


-Lulu: o stiu din clasa I dar eu m'am mutat dupa ea..ehh.ma rooog. Oricum Lulu ia pl. Si stiu ca atunci cand v'a citi ma va injura dar nu conteazaaa stiu ca si ea ma iubeste. :)). I loveee u.


-Kidu: pai. el mi'a fost mereu alaturi atunci cand trebuia si stie sa ma asculte atunci cand am nevoie sa ma descarc de nervi stres etc etc. :D. A fost cu mine la teatru cand eu eram in clasa a sasea si el a saptea. :)). Ii place Redd's- si asta e un motiv sa'l iubesc. :)). And Btw: Zambeste veverita te iubeste Kiduleeee. :x. Love you. :*


-Dobre: ma. el a fost este si v.a ramane sufletul nostru de femeie. >:D<. Obisnuia sa imi zica tot felu. de chestii ca sunt cocalara. ma rog..cand citeste asta isi v.a aminti si v.a incepe iar. asta e. :)).SUFLETEL NU SUNT COCALARA!!! =)). Obisnuieste sa isi tina mai mereu cu el o "gentuta" pentru chei tigari etc etc. :)) Si are ochii verzi. =p~. Dami.i mie. :x. Imi sta bine cu aceasta mirifica splendida culoare de benoacle. 8->. =)). Love you baaaai Sufletel!!! :*:*


-Dan: e tipu ala care vrea sa invete germanaaaa. :x. Pentru el viata este : "ein scheisse". Oricum cand ne vedem nu mai scapi din mana mea. >:). O sa vorbim non'stooop. Ich liebe dich Daneee!. :*


-Andrada: am cunoscuto'o in avion.:)). e tipa aia obsedata de japoneza chineza tailandeza etc. si de zane precum Tinker Bell,Winx etc. :)). Ii place si ei ca si mie filmul Anastasia. :">. oricum. De abea astept sa merg in Poliiiiiis sa o vad iar. :x. Love u. :x


Astia sunt.



Poate o sa mai merite si altii in timp sa se regaseasca aici.
Oricum ei sunt primii si vor fi primii mereu.


Va multumesc ca sunteti prietenii mei.

Va iubesc.

Ce chestie?!

Ha Ha.-ce chestie?!

Ce aiurea e sa iti dai seama de niste niste chestii mult prea tarziu,mai ales dupa ce ai facut chestiile alea.


Well,oricum am invatat din toate chestiile care mi s'au intamplat in viata pana acum ca sunt o fraiera de multe ori si ca pot sa cataloghez lumea doar dupa niste principii tampite.
Cel mai greu lucru e sa deschizi ochii si sa accepti adevarul atunci cand doare..Ei bine eu nu i'am deschis la timp si a ajuns sa imi para rau.

Pai intr'un final totul e bine cand se termina nu chiar cu bine dar cu bine. :DOhh frate,si mi-am mai dat seama de un lucru ca nu merita sa plangi pentru el orice ar fi. Ca el sunt multi dar ca tine nu.tu ai fost un bou si asta vei ramane toata viata.

Deja stiu prea multe despre tine ca sa pot sa mai spun altceva. Imi pare rau ca am fost cu o scarba ca tine. :).

pai...cred ca asta e tot deocamdata pentru postarea asta.



jet!

joi, 11 iunie 2009


Ta na na. astazi a fost joi..Penultima zi de clasa a opta..



Trist.

Asta e..se termina dar se termina frumos dar cu lacrimi.

Nu'i nimic. ne ridicam.

In timp o sa uitam toti unul de altul pentru ca asa se intampla mereu.

Maine...12.06.2009 -> Ultimul Clopotel. Iar ras iar plans... de toate :))



Am fost si vom ramane clasa a VIII-a A-Marin Preda. Promotia 2008-2009

marți, 9 iunie 2009

09.06.2009

09.60.2009
Astazi fac 15 ani si sapte luni. :-@
wte..
Zi obisnuita plictisitoare in care am mai dat o rafala de plans din cauza despartirii de profa de fizica.
asta e...Life Sucks.
trecem peste: sun-> nimic. nu conteaza. ma plimb. nu vreau. nu pot.
m'am cam saturat si oarecum plictisit de chestii d'astea. trecem peste. suntem oameni. :-j

cam atat azi..
in curand. -> poezii poate...